Kolejna demonstracja CasaPound zakończona zamieszkami (+WIDEO)

Włoscy nacjonaliści z CasaPound Italia wykazują się sporą aktywnością podczas trwającej właśnie kampanii wyborczej w swoim kraju, co od początku spotyka się z protestami „antyfaszystów”. Nie inaczej było przedwczoraj, gdy w Turynie aktywiści skrajnej lewicy ponownie starli się z policją.

Włoski resort spraw wewnętrznych jeszcze przed kolejną demonstracją nacjonalistów informował, iż w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy odnotowano blisko siedemdziesiąt przypadków ulicznych zamieszek oraz ataków na biura partii skrajnej lewicy i radykalnej prawicy. Choć czołowe media nie chcą tego przyznać, zdecydowana większość aktów przemocy związana jest z działalnością komunistów i anarchistów.

Nie inaczej było w czwartkowy wieczór w centrum Turynu, gdzie przeciwko demonstracji CPI w liczbie szacowanej na około pół tysiąca postanowili zaprotestować lokalni „antyfaszyści”. Ich marsz zakończył się starciami z policją przy użyciu butelek, kamieni i ładunków wybuchowych, w wyniku czego rannych zostało sześciu funkcjonariuszy. Działacze skrajnej lewicy zapowiadali przy tym, iż rozpętają nacjonalistom „prawdziwe piekło od Turynu do Palermo”, nawiązując tym samym do wtorkowego ataku na aktywistę partii Forza Nuova (Nowa Siła).

Sama wizyta wiceszefa CPI i kandydata ugrupowania na premiera, Simone di Stefano, przebiegała spokojnie i skupiła się na promowaniu programu wyborczego nacjonalistów, opartego o postulaty opuszczenia strefy euro oraz poluzowania budżetowych obostrzeń w celu ożywienia włoskiej gospodarki.

Źródła: Ilprimatonazionale.lt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s