Marion Maréchal-Le Pen wraca do polityki?

Była posłanka francuskiego Frontu Narodowego Marion Maréchal-Le Pen ma wystąpić na dorocznej, niezwykle prestiżowej konferencji amerykańskich konserwatystów, gdzie przedstawi projekt akademii politycznej mającej dać możliwość rozwoju prawicowym elitom. Ta informacja spowodowała oczywiście spekulacje na temat powrotu Le Pen do polityki, po tym jak wycofała się z niej w ubiegłym roku tuż przed wyborami parlamentarnymi.

Doroczna konferencja amerykańskich konserwatystów CPAC należy do ścisłej czołówki najbardziej prestiżowych wydarzeń nie tylko wśród amerykańskiej, ale ogółem światowej prawicy. W tym roku wystąpi na niej również Maréchal-Le Pen, która będzie przemawiać tuż po amerykańskim wiceprezydencie Mike’u Pence i dzień przed prezydentem Donaldem Trumpem. Była parlamentarzystka FN-u będzie przy tym jedną z głównych zagranicznych gwiazd konferencji, tuż obok słynnego brytyjskiego europosła Nigela Farage’a.

Wnuczka nestora francuskiego nacjonalizmu Jean-Marie Le Pena przedstawi projekt własnej akademii nauk politycznych, która ma być niezależna od istniejących ugrupowań politycznych. Szkoła miałaby z kolei stać się miejscem, w którym rozwijałyby się wszystkie prawicowe nurty ideowe, nie zaniedbujące ponadto typowej pracy ze społeczeństwem.

Wystąpienie Maréchal-Le Pen na konferencji CPAC, która rozpoczęła się wczoraj i potrwa do soboty, rozpoczęło oczywiście spekulacje na temat jej ewentualnego powrotu do polityki. Najmłodsza parlamentarzystka od czasu Wielkiej Rewolucji Francuskiej zrezygnowała bowiem z kandydowania w ubiegłorocznych wyborach i zapowiedziała skupienie się na rozwoju zawodowym, nie wykluczając jednak wznowienia działalności po nabraniu odpowiedniego doświadczenia. Wiceszef FN Louis Aliot komentując tę informację stwierdził, że jest dumny z możliwości przekazania idei francuskich narodowców w Stanach Zjednoczonych oraz dodał, iż drzwi partii dla Maréchal-Le Pen są zawsze otwarte.

Udział francuskiej polityk w CPAC wzbudził jednak kontrowersje w samych Stanach Zjednoczonych i nie chodzi wcale o protesty „antyfaszystów”. Część prawicowych środowisk w USA uważa bowiem, że Maréchal-Le Pen nie powinna występować na konferencji, bo ma… etatystyczne poglądy, a jej ciotka Marine jest „francuską narodową socjalistką i chce podnosić podatki”.

Źródła: Le Point / Breitbart.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s