Działacz Forza Nuova skatowany na Sycylii

Szef sycylijskiego oddziału partii Forza Nuova Massimo Ursino został wczoraj napadnięty na ulicy Palermo i z poważnymi obrażeniami trafił do miejscowego szpitala klinicznego. Do ataku przyznały się lokalne środowiska „antyfaszystowskie”, które w informacji rozesłanej do mediów podkreśliły, iż na wyspie istnieją środowiska sprzeciwiające się obecności faszystów w swoim sąsiedztwie.

Sekretarz Forza Nuova (Nowa Siła) na Sycylii wracał wczoraj popołudniu z pracy w salonie tatuażu, kiedy w pobliżu partyjnej siedziby został zaatakowany najprawdopodobniej przez czwórkę lub nawet szóstkę napastników, którzy pobili go tak dotkliwie, iż pogotowie zabrało go z kałuży krwi. Ursino trafił do szpitala klinicznego w Palermo, a opuścił go już dzisiaj rano.

W informacji rozesłanej do mediów do tego brutalnego ataku przyznali się lokalni „antyfaszyści”. Twierdzą oni, że przeciwdziałali „faszystowskiemu zagrożeniu”, ponieważ w Palermo „jest wiele osób odrzucających faszyzm i nie bojących się walki” w celu jego całkowitego zniszczenia i wyplenienia miasta ze zwolenników FN.

Sama partia również wydała oświadczenie, w którym zwraca uwagę na rosnącą agresje wobec jej miejscowych struktur. Niedawno zaatakowano bowiem siedzibę lokalnego oddziału FN, co jasno pokazuje, że na Sycylii istnieją siły zainteresowane dalszym podgrzewaniem politycznego konfliktu.

Źródło: Palermo Today

1 thought on “Działacz Forza Nuova skatowany na Sycylii

  1. Pingback: Kolejna demonstracja CasaPound zakończona zamieszkami (+WIDEO) | Europejskie Nacjonalizmy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s