Tiahnybok liczy na społeczne protesty Ukraińców

UKRAINE-VOTE-RESULTS-FILESPrzewodniczący Ogólnoukraińskiego Zjednoczenia „Swoboda” Ołeh Tiahnybok z okazji zakończenia okresu wakacyjnego zapowiedział, że polityczna jesień w jego kraju będzie bardzo skomplikowana. Lider partii nacjonalistów liczy również na społeczne protesty przeciwko rządzącym.

W trakcie rozmowy z jedną z ukraińskich stacji radiowych, Tiahnybok powiedział, że obecnie w państwie widoczny jest chaos, spowodowany wojną oraz kryzysem gospodarczym, lecz także brakiem rządu jedności narodowej. Obecna koalicja jest zdaniem szefa „Swobody” nielegalna, ponieważ do dzisiaj nie jest znana lista posłów popierających gabinet Wołodymyra Hrojsmana, dlatego też Ukrainę czeka gorący polityczny sezon.

Przewodniczący „Swobody” przyznał jednocześnie, iż czeka na duże społeczne protesty w swoim kraju. Rząd bowiem miał między innymi obiecywać, że nie będzie podwyższał podatków i zamiast tego zwiększy emerytury, tymczasem teraz wzywa on społeczeństwo do zaciskania pasa, aby otrzymać dzięki temu kolejną transzę pomocy z Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Zdaniem nacjonalistów pieniądze powinno się natomiast znaleźć wśród oligarchów, zamiast prowadzić nieuzasadnione ekonomicznie działania wobec zwykłych ludzi.

Tiahnybok uważa, iż ukraińskie społeczeństwo tym razem nie da się nabrać i wyjdzie protestować na ulice, choć zostaną oni zapewne nazwani przez rządzących „agentami Kremla”. Tymczasem większość Ukraińców nie ma po prostu z czego żyć.

Źródło: „Swoboda”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s