Jobbik pogratulował Alternatywie dla Niemiec

afdWęgierscy nacjonaliści pogratulowali Alternatywie dla Niemiec jej sukcesu w wyborach do regionalnego parlamentu w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Jobbik uważa, że drugie miejsce jakie zajęło w nich niemieckie ugrupowanie jest sygnałem, iż obywatele chcą odsunąć od władzy partie reprezentujące skompromitowany mainstream.

Jobbik wyraził zadowolenie z faktu, iż Alternatywa dla Niemiec (AfD) przekroczyła psychologiczny próg 20 proc. w wyborach regionalnych w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, stając się tym samym drugim największym ugrupowaniem w tym niemieckim kraju związkowym. Wynik ten, osiągnięty po wcześniejszych sukcesach w Saksonii-Anhalt i Badenii-Wirtembergii, po raz kolejny potwierdził, że obywatele mają dosyć elit skompromitowanych w XX w. i potrzebują siły politycznej szukającej odpowiedzi na rzeczywiste problemy.

Wyniki głosowania w Meklemburgii są wyraźnym sygnałem, iż partia Angeli Merkel, która naraziła Europę na napływ imigrantów, doznała porażki w kraju związkowym z którego pochodzi niemiecka kanclerz. Choć AfD zajęło drugie miejsce w wyborach, to jest ono więc prawdziwym ich zwycięzcą.

Węgierscy nacjonaliści mają więc nadzieję, że niedzielny sukces AfD jest jedynie początkiem drogi tej partii do zwycięstwa w niemieckich wyborach federalnych, bowiem prezentuje ona prawdziwą alternatywę dla swojego kraju i jest w stanie odsunąć od władzy ugrupowania skompromitowane XX-wiecznymi sporami. Muszą one bowiem zostać zastąpione przez stronnictwa działające na rzecz rzeczywistych interesów europejskich.

Źródło: Jobbik

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s