„Nasza Słowacja” pomogła dzieciom z ubogich rodzin

ls-ns-rodzinysolidParlamentarzyści Partii Ludowej „Nasza Słowacja” przeprowadzili akcję wsparcia dla dzieci z ubogich rodzin, które otrzymały przybory szkolne z okazji rozpoczęcia kolejnego roku nauki. Słowaccy nacjonaliści podkreślają, że państwo nie wspiera w tej kwestii normalnych ludzi, ale rozdaje pieniądze „antyspołecznym pasożytom”.

Działacze Partii Ludowej „Nasza Słowacja” (Ľudová strana „Naše Slovensko”, LS-NS) zauważyli, iż oficjalnie edukacja w ich kraju jest darmowa, jednak wielu rodzin nie stać nawet na książki i przybory szkolne, bowiem państwo uchyla się od odpowiedzialności i woli finansować „antyspołecznych pasożytów”. Kiedy zwróci się natomiast uwagę na ten problem, osoby mówiące o tym głośno są nazywane rasistami i spotykają się z histeryczną reakcją.

Nacjonaliści przyznają, że mają zbyt małą reprezentację w parlamencie, aby zmienić system, stąd mogą obecnie pomagać rodzinom jedynie poprzez własne działania. Dlatego w regionie Nitry kilku parlamentarzystów LS-NS spotkało się z biednymi rodzinami w ich domach, gdzie przekazali im plecaki, piórniki, książki i inne przybory szkolne. Działacze partii Mariana Kotleby podkreślali, że spora część dzieci z rodzin społecznie upośledzonych bardzo chce się rozwijać, stąd pozostawienie ich samym sobie mogłoby przynieść duże szkody Słowacji.

Źródło: Nasza Słowacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s