Forza Nuova w setną rocznicę powstania Związków Kombatanckich

Forza Nuova zorganizowała manifestację w mieście Prato, aby upamiętnić setną rocznicę założenia Związków Kombatanckich przez Benito Mussoliniego. Manifestacja włoskich nacjonalistów wywołała spore kontrowersje, co zdaniem szefa ugrupowania Roberto Fiore jest efektem prawdziwie rewolucyjnego charakteru kierowanej przez niego organizacji.

Poza nacjonalistami na ulicach Prato pojawili się również „antyfaszyści”, których dodatkowo wsparł prezydent regionu Toskanii Enrico Rossi. Polityk socjalistycznej partii Artykuł 1 – Ruch Demokratyczny i Postępowy stwierdził, że na współorganizowanej przez niego demonstracji „pokazała się prawdziwa antyfaszystowska Toskania”, dlatego będzie on rozmawiał z wicepremierem i ministrem spraw wewnętrznych Matteo Salvinim na temat braku zakazu dla manifestacji Nowej Siły (Forza Nuova, FN).

Wspomniany Fiore podkreślił natomiast, że podobnie jak przed stoma laty, gdy powstawały Związki Kombatanckie (Fasci di combattimento), znalazła się grupa osób chcących doprowadzić do odrodzenia Włoch. Jego zdaniem sami Włosi nie boją się już „czerwonej mafii”, stąd nawet obecny rząd wcale nie wyraża aspiracji całego włoskiego narodu.

Lider FN odnosząc się do prób zakazania demonstracji zwracał uwagę na program jego ugrupowania. Nacjonaliści mają być bowiem dużym zagrożeniem dla obecnego systemu politycznego, ponieważ jako jedyni reprezentują oni prawdziwą rewolucję, zaś jednym z jej elementów ma być wydalenie imigrantów z Włoch.

Związki Kombatanckie zostały założone dokładnie 23 marca 1919 roku, kiedy w Mediolanie spotkała się grupa weteranów I wojny światowej na czele z przyszłym „duce” Benito Mussolinim. W listopadzie 1921 roku kierowana przez niego organizacja przekształciła się z kolei w Narodową Partię Faszystowską.

Źródło: Il Giornale

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s