Karakaczanow ponownie szefem WMRO

WMRO – Bułgarski Ruch Narodowy dalej będzie kierowany przez wicepremiera Krasimira Karakaczanowa, który został ponownie wybrany na jego przewodniczącego. Ponadto nacjonaliści przedstawili swoją deklarację na wybory do Parlamentu Europejskiego, zaś liderem ich listy będzie europoseł Angeł Dżambazki.

Blisko sześciuset delegatów z całej Bułgarii uczestniczyło w weekend w kongresie WMRO – Bułgarskiego Ruchu Narodowego. Dokładnie 516 z nich zagłosowało z kolei na wspomnianego Karakaczanowa, który pełni funkcję przewodniczącego partii już od 1997 roku. Wicepremier i minister obrony narodowej komentując wyniki wyborów podkreślił, że ostatnie lata sukcesów nacjonalistów nie są jedynie jego zasługą, lecz całego kierownictwa działającego na rzecz mobilizacji działaczy ugrupowania i jego wyborców.

Ponadto zjazd ugrupowania był okazją do przedstawienia jego deklaracji przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego, w których liderem będzie wspomniany już Dżambazki. WMRO opowiada się więc za modelem Europy Ojczyzn opartej o wartości chrześcijańskie,a więc zupełnie przeciwstawnej obecnemu kształtowi Unii Europejskiej podważającej sens istnienia państw narodowych.

Nacjonaliści podkreślają, że ich głównym celem jest rozbudzenie bułgarskiego patriotyzmu i przeprowadzenie radykalnych zmian, które jednocześnie będą oparte o zasady zdrowego rozsądku. WMRO ma z tego powodu wyraziste cele, lecz nie jest partią skrajną a konstruktywną. W tym celu partia nie dzieli Bułgarów z powodu ich sympatii politycznych, ponieważ jej nadrzędnym celem jest stworzenie silnej, zjednoczonej i dostatnio żyjącej Bułgarii.

Źródło: WMRO

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s