Bułgarscy nacjonaliści chcą restrykcyjnej polityki wobec Cyganów

Współrządzący Bułgarią nacjonaliści z WMRO – Bułgarskiego Ruchu Narodowego domagają się ostrzejszej polityki wobec cygańskiej mniejszości. Chcą więc przypomnieć przede wszystkim, że Cyganie oprócz praw mają również obowiązki, dlatego ważne jest chociażby egzekwowanie przymusu szkolnego w celu zwalczania takich zjawisk jak nastoletnie ciąże.

W programie telewizyjnym „Diagnoza społeczna” poruszono temat problemów z cygańską mniejszością, z jakim Bułgarzy borykają się od czasów upadku systemu komunistycznego. Anton Andonow, członek kierownictwa WMRO i szef partyjnych struktur w regionie Starej Zagory, dość obszernie wypowiedział się na ten temat, wskazując na niezwykle wysoką skalę przestępczości wśród członków tej mniejszości etnicznej zamieszkującej jego miasto.

Zdaniem nacjonalisty potrzebna jest przede wszystkim bardziej restrykcyjna polityka wobec Cyganów, ponieważ w chwili obecnej mają oni tylko prawa, a niemal żadnych obowiązków, zaś wszystkie dotychczasowe programy integracji ich z resztą społeczeństwa spaliły na panewce i są źródłem bezsensownych wydatków struktur państwowych.

Całościowa polityka Cyganów powinna tymczasem obejmować osoby do 20. roku życia, co oczywiście oznacza skuteczniejsze egzekwowanie przymusu szkolnego wśród członków opisywanej społeczności. Dzięki temu zostałby ograniczony niekontrolowany przyrost naturalny i praktyka „posiadania dzieci przez dzieci”, czyli popularnych wśród Cyganów nastoletnich ciąż, dzięki którym spora część cygańskich kobiet nigdy nie szuka pracy skupiając się jedynie na macierzyństwie.

Źródło: WMRO

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s