Węgierski HVIM blokował paradę dewiantów (+VIDEO)

Węgierscy nacjonaliści z Ruchu 64 Komitaty ustawili się na trasie przemarszu 22. edycji homoseksualnej Parady Równości, ale ich blokada na Moście Łańcuchowym została usunięta przez policję. Wcześniej Jobbik zapowiedział, że zakaże podobnych demonstracji jeśli wygra przyszłoroczne wybory parlamentarne, ponieważ uderzają one w wartości rodzinne.

Dwudziesta druga edycja Budapest Pride zgromadziła kilka tysięcy homoseksualistów i innych mniejszości seksualnych, które krytykowały przede wszystkim podejście obecnego parlamentu do ruchu LGBTQ, ponieważ ich zdaniem w Zgromadzeniu Narodowym zasiada „homofobiczna” większość. Dodatkowo organizatorzy nie zgadzali się na trasę przemarszu zaproponowaną przez policję, która została ujawniona na kilka godzin przed manifestacją i ostatecznie przeszli inną drogą.

Na ich trasie ustawili się natomiast działacze młodzieżowego Ruchu 64 Komitaty  (Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom, HVIM), którzy zorganizowali blokadę na Moście Łańcuchowym, czyli jednej z głównych turystycznych atrakcji węgierskiej stolicy. Została ona usunięta dopiero przez interweniujących policjantów, a jej uczestnicy zostali ukarani mandatami. Media głównego nurtu przemilczały akcję nacjonalistów, ale udało im się na blisko pół godziny opóźnić przejście zwolenników ruchów LGBTQ.

Swoje stanowisko na temat manifestacji przedstawił wcześniej Jobbik. Nacjonaliści skrytykowali obecne władze Węgier za dopuszczanie do podobnych przedsięwzięć, które ich zdaniem godzą w wartości chrześcijańskie i rodzinne. Dlatego Jobbik zapowiedział zakazanie manifestacji homoseksualistów z powodu obrażania moralności publicznej, w razie wygranej w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych.

Źródła: Alfahir.hu / HVIM Pest

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s