Młodzież Złotego Świtu o kryzysie demograficznym

?

Młodzieżówka greckiego Złotego Świtu czyli Front Młodzieży zorganizowała konferencję poświęconą kryzysowi demograficznemu w swoim kraju. Nacjonaliści uważają, że to jeden z największych problemów Grecji, który zagraża przetrwaniu i ciągłości narodu oraz białej rasy.

Konferencja odbyła się w partyjnej siedzibie w Atenach, a młodzi nacjonaliści podkreślali, że jako osoby wychowane w duchu hellenizmu muszą cały czas walczyć o podnoszenie swoich standardów moralnych. Jednym z najważniejszych zagadnień stojących przed greckim ruchem jest więc powstrzymanie wskaźnika spadku urodzeń i starzenia się społeczeństwa. Front Młodzieży uważa bowiem negatywne trendy demograficzne za zagrożenie dla ciągłości narodu oraz przetrwania białej rasy. Nacjonaliści zwrócili przy tym uwagę, że biedna i zniszczona Grecja mogła tuż po II wojnie światowej cieszyć wysokim wskaźnikiem urodzin, tymczasem w kolejnych dziesięcioleciach względnego dobrobytu demograficzne statystyki stawały się coraz bardziej niekorzystne.

Alarmujące są zwłaszcza dokładne statystyki dotyczące tego zagadnienia. W Grecji na jedną kobietę przypada bowiem 1,2 dziecka, tymczasem w Turcji wskaźnik ten wynosi już 4 dzieci, co wprost oznacza spadek zdolności obronnych greckiego państwa. Grecja ma obecnie drugi najniższy wskaźnik urodzeń w Europie, natomiast na świecie znajduje się w pierwszej dziesiątce państw ze starzejącym się społeczeństwem. Dodatkowo zgodnie z danymi z dwóch największych szpitali w Atenach, blisko 34 proc. porodów dotyczy osób innej narodowości.

Jedna z panelistów zwróciła uwagę, iż dzietność nie jest związana z poziomem materialnego dobrobytu, ale dotyczy głównie osobistych wyborów. Młodzież Złotego Świtu upatruje więc przyczyny kryzysu demograficznego w ogólnym kryzysie wartości. Współczesne społeczeństwa mają być bowiem przesiąknięte „nowoczesnym” stylem życia, który charakteryzuje się nienasyconą potrzebą konsumpcji, „postępowymi” formami współżycia. akceptacją negatywnych wzorców medialnych propagujących życie bez obowiązków i pogoń za „karierą”. Dużą rolę odgrywają w tym procesie również organizacje feministyczne, które określają macierzyństwo mianem zniewolenia, co kończy się wzrastającą liczbą dokonywanych aborcji.

Złoty Świt nie odwraca się jednak całkowicie od kwestii materialnych, ponieważ opowiada się za wsparciem dla rodzin przez państwo. Miałoby ono polegać przede wszystkim na wprowadzeniu ulg podatkowych dla młodych par i zasiłków dla osób decydujących się na posiadanie dzieci. Ponadto partia chce wzmocnić pozycję rodzin wielodzietnych i opowiada się za większą pomocą dla matek samotnie wychowujących dzieci, a także zwiększeniem liczby prac, które mogą być wykonywane przez kobiety w domu. Nacjonaliści nie rezygnują jednocześnie z jednego z podstawowych postulatów swojego ruchu, a więc wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji za wyjątkiem wskazań czysto medycznych.

Inna z działaczek ruchu przemawiająca w trakcie konferencji podzielił się swoimi doświadczeniami młodego macierzyństwa, opisując je jako niesamowite przeżycie, które jest dużo ciekawsze od nowoczesnych i zdegenerowanych „wartości” sączonych do mózgów greckiej młodzieży. Spotkanie podsumowano stwierdzeniem, iż niski przyrost naturalny należy łączyć z wątkami czysto ideologicznymi.

Źródło: Złoty Świt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s