Interes Flamandzki przeciwko przemocy Afrykańczyków

vb-denderKilkaset osób wzięło udział w manifestacji Interesu Flamandzkiego w miasteczku Denderleeuw na północy Belgii. Sprzeciwiali się oni rosnącej fali przemocy ze strony młodych przybyszy z Afryki, których gangi niemal codziennie dopuszczają się pobić i kradzieży.

Miasteczko Denderleeuw znajduje się w prowincji Flandria Wschodnia w Belgii i liczy sobie ponad 9 tys. mieszkańców. Od kilku lat niemal codziennie są oni narażeni na pobicia, kradzieże i inne formy przestępstw, które w ostatnim czasie przybrały na sile, a ich sprawcami są gangi afrykańskiej młodzieży. Interes Flamandzki (Vlaams Belang) zdecydował się zorganizować swoją manifestację w zeszłym tygodniu, tuż po tym, jak jeden z mieszkańców miejscowości został pobity przez trzech mężczyzn i trafił do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu. Ponadto przestępcy chcieli też zaatakować młodą dziewczynę, jednak udało jej się uciec do domu rodziców.

Nacjonaliści rozpoczęli swoją demonstrację pod miejscowym dworcem kolejowym, aby następnie przemaszerować pod miejski ratusz. Organizator manifestacji, Kristof Slagmulder, podkreślił, iż ostatnie wydarzenia jasno pokazują bankructwo idei wielokulturowości, którą wciąż łudzą się elity polityczne Belgii i zachodniej Europy. Dodał on, iż należy pilnie położyć kres inwazji imigrantów.

Źródło: Interes Flamandzki

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s