Atak na centrum CasaPound w Cosenzie

cpi-budynekGrupa blisko czterdziestu aktywistów skrajnej lewicy zaatakowała centrum społeczne CasaPound Italia, które znajduje się w mieście Cosenza w południowej części Włoch. Straty byłyby duże gdyby nie fakt, iż działacze CPI stawili opór zamaskowanym napastnikom.

Do ataku na centrum CPI i tworzonego przez nich ruchu Sovranità doszło w niedzielę (20.03) rano w Cosenzie na południu Włoch. Grupa blisko 40 zamaskowanych osób z kaskami i kijami postanowiła zaatakować spotkanie nacjonalistów, którzy nie ukrywali, iż tego dnia pojawią się w stworzonym przez siebie centrum społecznym. W wyniku działań „antyfaszystów” nie stwierdzono jednak większych strat, bowiem działacze CPI stawili opór napastnikom. Warto dodać, że w lokalu znajdowało się siedem osób, w tym trzy kobiety, czekających na pozostałych uczestników zebrania.

Nacjonaliści podkreślili, iż „antyfaszyści” mieli pecha, bo CPI i Sovranità grupują ludzi przygotowanych na różne niedogodności w swojej działalności. Sam atak został natomiast przeprowadzony z premedytacją i potwierdza on wnioski z raportu włoskiego resortu spraw wewnętrznych, który zwraca uwagę na rosnącą liczbę aktów przemocy dokonywanych przez skrajną lewicę.

Źródło: Ilprimatonazionale.it

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s