Jarosz liczy na finansowanie nowej partii przez bankierów

jaroszDmytro Jarosz, były przywódca ukraińskiego Prawego Sektora, udzielił obszernego wywiadu jednemu z portali, który dotyczy tworzonej przez niego nowej partii. Roboczo nazywa się ona „Ruch Narodowy Dmytro Jarosza”, ma skupiać nie tylko nacjonalistów, ale także liberałów, a jej lider liczy na wsparcie bankierów i biznesmenów.

W wywiadzie dla portalu Liga.net, dawny lider radykałów twierdzi, że robocza nazwa jego nowej partii jest wynikiem próśb jego współpracowników, którzy chcieli, aby zawierała ona imię jej założyciela. Jarosz chce budować formację dużo szerszą niż Prawy Sektor, w której oprócz nacjonalistów będzie też miejsce dla liberałów czy narodowych demokratów, choć już nie dla patriotycznej lewicy. Ukraina ma bowiem potrzebować obecnie uniwersalnej organizacji patriotycznej, która nie może ograniczać się jedynie do jednej ideologii.Jarosz nie odcina się jednak od postaci Stepana Bandery, ponieważ jednoznacznie deklaruje, że jego nowy projekt będzie opierał się o podstawowe postulaty tradycyjnego ukraińskiego nacjonalizmu.

Celem byłego szefa PS jest również stworzenie stabilnego finansowania dla jego nowego ugrupowania, którego nie miała jego poprzednia formacja. Jarosz przyznał jednak, że przez pewien czas otrzymywał pieniądze od oligarchów Giennadija Horbania i Igora Kołomojskiego, który był gubernatorem obwodu dniepropetrowskiego i przewodniczącym Zjednoczonej Wspólnoty Żydowskiej na Ukrainie. Teraz parlamentarzysta rozmawiał 28 stycznia o udzieleniu wsparcia nowej partii z bankierami, a poza tym liczy na „mały i średni biznes”.

Źródło: Pravda

1 thought on “Jarosz liczy na finansowanie nowej partii przez bankierów

  1. Pingback: Jarosz liczy na finansowanie nowej partii przez bankierów | Pekok Antylichwiarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s