Forza Nuova protestowała przeciwko pomocy dla imigrantów

fn-forliDziałacze włoskiej Nowej Siły (Forza Nuova) protestowali przed budynkiem lokalnej prefektury w mieście Forli w środkowej części kraju. Zwracali oni uwagę, że na pomoc dla imigrantów przeznaczono tam blisko 1,5 mln euro, tymczasem wielu Włochów nie stać na ogrzanie mieszkań czy nowe ubrania.

Przedstawiciele lokalnego FN złożyli petycję do miejscowych samorządowców, protestując przeciwko pomocy lokalnych władz dla nielegalnych imigrantów przebywających w Dolinie Rubicon. Znajduje się tam 135 przybyszy spoza Europy, którym władze wydały zezwolenie na pobyt w 2016 r. z możliwością przedłużenia do 2017 r. Na pomoc dla nich przeznaczono blisko 1,5 mln euro.

Według nacjonalistów działania tego typu są kolejnym policzkiem wymierzonym w godność wielu Włochów, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. Na co dzień samorządowe instytucje nie pomagają bowiem Włochom, co w ramach solidarności narodowej muszą czynić za nich narodowi radykałowie, przekazujący biednym osobom żywność, odzież i inne podstawowe dobra. Pomoc dla imigrantów ma się natomiast wiązać z interesami spekulantów, którzy oferują pomoc tylko wtedy, kiedy może się ona finansowo opłacić.

FN zwraca również uwagę, iż nielegalni imigranci są zagrożeniem dla włoskiej tożsamości i mogą zniszczyć kulturę sięgającą czasów starożytnych. Dlatego nacjonaliści opowiadają się za repatriacją przybyszy spoza Europy do miejsc skąd przybyli.

Źródło: RadioFN.eu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s