NPD krytykuje nowy „pakiet azylowy”

NPD-azylNarodowodemokratyczna Partia Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD) nazywa oszustwem nowy „pakiet azylowy”, który zaproponował rząd kanclerz Angeli Merkel. Nacjonaliści uważają, że nie powstrzyma on procesu łączenia rodzin przed imigrantami stanowiącymi coraz większy problem Niemiec.

Projekt przedstawiony przez tzw. Wielką Koalicję chadeków i socjaldemokratów rodził się w bólach, ale ostatecznie obie grupy wypracowały kompromis. Zakłada on, że imigranci, którzy nie są „osobiście bezpośrednio prześladowani” będą mogli sprowadzić do Niemiec swoje rodziny dopiero po dwóch latach od uzyskania pozwolenia na pobyt. Nowe prawo uderzy przede wszystkim w Syryjczyków przybywających do Europy nie z terytoriów objętych wojną, lecz z obozów dla uchodźców znajdujących się na terenach Libanu, Jordanii i Turcji.

Niemieccy nacjonaliści krytykują jednak założenia projektu przygotowanego przez rząd Merkel. NPD twierdzi, że ograniczenie prawa do łączenia rodzin jest potrzebne, jednak propozycja zmian jest jedynie fikcją. Będzie można tego bowiem dokonać jeśli wykaże się, iż do prześladowań jednak dochodzi i nie ma innej alternatywy niż sprowadzenie członków rodzin imigrantów. Według szacunków władz z blisko 100 tys. Syryjczyków przybyłych do Niemiec, jedynie 20 tys. pochodzi z terenów nieobjętych konfliktem, stąd 80 proc. przybyszy z tego kraju będzie mogło sprowadzić bez problemu członków swoich rodzin.

Przede wszystkim jednak „pakiet azylowy” w żaden sposób nie powstrzymuje fali imigracji, która może ponownie nasilić się już na wiosnę. Nie wzmacnia ona ochrony granic zewnętrznych Unii Europejskiej, nie likwiduje zachęt finansowych dla osób ubiegających się o azyl, ani nie nakazuje wydalania ludzi z odrzuconymi wnioskami o legalizację pobytu.

Źródło: NPD

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s