Parlament Europejski odwołał konferencję APF i Rosjan

apf-rosja-2015Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz odmówił wejścia do parlamentu rosyjskim naukowcom, którzy zostali zaproszeni do Brukseli przez nacjonalistyczny Sojusz na rzecz Pokoju i Wolności (Alliance for Peace and Freedom, APF). Według działaczy APF, taka decyzja jest przejawem daleko posuniętej rusofobii zachodnioeuropejskich elit politycznych.

Problemy ze strony władz Parlamentu Europejskiego pojawiły się już w zeszłym tygodniu, gdy europoseł Udo Voigt z Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD) nie mógł zorganizować konferencji prasowej dotyczącej rosnącego zagrożenia kolejną zimną wojną. Co ciekawe, Schulz w zeszłym tygodniu potwierdził akredytację dla rosyjskich gości, jednak cofnął ją we wtorek rano, kiedy pojawili się oni w Brukseli.

Prezes APF Roberto Fiore, będący również przewodniczącym włoskiej Nowej Siły (Forza Nuova, FN) stwierdził, że podobne działania wskazują na niebezpieczną eskalację zimnej wojny i daleko posuniętą histerię. Wspomniany już Voigt nazwał tą decyzję nowym przejawem liberalnego rasizmu, ponieważ Rosjanie nie zostali wpuszczeni do PE tylko ze względu na swoją narodowość, przez co „stają się nowymi Żydami liberalnej Europy”. Profesor Aleksander Sotnichenko z Uniwersytetu w Petersburgu powiedział, że Europa krytykuje Rosję za brak wolności słowa, ale w Rosji można powiedzieć wszystko łącznie z negatywnymi opiniami na temat władz, czego nie można natomiast uczynić w Brukseli.

Mimo przeciwności, APF zorganizowało konferencję poza budynkiem PE w sali jednego z hoteli w stolicy Belgii. Głównymi tematami spotkania była histeryczna reakcja na wiosenną wizytę nacjonalistów z całej Europy w St. Petersburgu, a także ostatnia wyprawa delegacji APF do Syrii. Rosyjscy delegaci mówili natomiast o rażącej propagandzie masowej imigracji i wielokulturowości, do której dochodzi w ramach Unii Europejskiej, która ma znajdować się w tej sprawie pod całkowitą presją Stanów Zjednoczonych. Stąd jedyną nadzieją na zatrzymanie negatywnego trendu jest wspieranie ruchów patriotycznych i narodowych na całym kontynencie.

Źródło: Radio FN / Facebook APF

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s