Meloni odwiedziła Abascala. Bracia Włosi i VOX zacieśniają współpracę

Przewodnicząca Braci Włochów, Georgia Meloni odwiedziła w Madrycie lidera hiszpańskiego VOX-u, Santiago Abascala. Oba ugrupowania zapowiadają zacieśnienie współpracy w ramach europarlamentarnej grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, aby zbudować alternatywę dla globalizmu.

Wizyta Meloni w hiszpańskiej stolicy odbyła się z powodu niedawnych wyborów regionalnych we Wspólnocie Madrytu. Co prawda kandydatka VOX Rocio Monasterio nie została jej prezydentem, lecz samo ugrupowanie umocniło swoją pozycję jako czwartej siły politycznej w regionie stołecznym.

Spotkanie szefowej Braci Włochów (Fratelli d’Italia, FdI) i lidera VOX-u nie ograniczyło się jedynie do grzeczności. Meloni i Abascal rozmawiali jako przewodniczący ugrupowań znajdujących się w Europejskich Konserwatystach i Reformatorach (ECR), czyli europarlamentarnej grupie zrzeszającej między innymi Prawo i Sprawiedliwość.

Politycy zadeklarowali chęć nie tylko zacieśnienia współpracy obu partii, lecz również rozbudowy frakcji ECR. Powinna ona bowiem odegrać kluczową rolę w stworzeniu alternatywy dla globalizmu, a także musi bronić suwerenności narodów i europejskiej tożsamości.

Bracia Włosi i VOX doszły też do porozumienia w sprawie utworzenia wspólnej grupy roboczej. Jej podstawowym celem ma być wzmocnienie wzajemnych stosunków oraz koordynacja wspólnych działań i stanowisk.

Źródła: Secolo d’Italia / VOX

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s