Le Pen chce zawiesić wizy dla Algierczyków

Przewodnicząca Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen domaga się zawieszenia wydawania wiz dla obywateli Algierii. Jej zdaniem niestabilna sytuacja polityczna w tym kraju może spowodować masową imigrację Algierczyków do Francji, z czym państwo nie byłoby sobie w stanie poradzić.

Od kilkunastu dni w Algierii trwają protesty przeciwko tamtejszym władzom, a dokładniej prezydentowi Abdelazizowi Bouteflice, który ostatecznie zapowiedział wczoraj, że nie będzie ubiegał się o swoją piątą kadencję. Jednocześnie zdecydował on o odroczeniu zaplanowanych na 18 kwietnia wyborów prezydenckich na czas nieokreślony, co może pogłębić do kryzysu politycznego w tym północnoafrykańskim państwie.

Z tego powodu Le Pen wezwała rząd do zawieszenia obowiązywania umów francusko-algierskich, dzięki którym Algierczycy w łatwy sposób mogą uzyskać wizy pozwalające im na przyjazd do Francji. Prawo przewiduje jednak, że w wyjątkowych sytuacjach wydawanie takich dokumentów może zostać zawieszone, chociaż w ciągu ostatnich dwóch lat Algierczycy coraz rzadziej korzystają z takich możliwości.

Szefowa Zjednoczenia Narodowego (Rassemblement national, RN) uważa więc, że państwo francuskie nie byłoby sobie w stanie poradzić z falą migracyjną, która może być efektem zdestabilizowania sytuacji politycznej w Algierii. Jednocześnie Le Pen zauważyła, że Algierczycy podobnie jak Francuzi wyrażają pragnienie prawdziwej demokracji.

Źródło: Le Figaro

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s