Poroszenko wyeliminuje ukraińskich nacjonalistów?

Lider ukraińskiego Korpusu Narodowego Andriej Bielecki twierdzi, że prezydent Petro Poroszenko chce doprowadzić do fizycznej eliminacji członków jego ugrupowania i nacjonalistycznych grup militarnych. Jednocześnie nie pokazuje on żadnych dowodów na potwierdzenie tej tezy, czego domaga się Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

Korpus Narodowy i weterani batalionu „Azow” z pewnością zaszli za skórę ukraińskiej głowie państwa, ponieważ w weekend zakłócili oni wiec Poroszenki w Czerkasach oraz próbowali przedostać się do biura prezydenckiej administracji w Kijowie. Sam prezydent musiał salwować się ucieczką z własnego spotkania wyborczego, w czym z trudem pomogli mu funkcjonariusze miejscowej policji.

Teraz Poroszenko ma szykować zemstę, dlatego zdaniem Bieleckiego opracował on plan „fizycznej eliminacji” lub „nacisku fizycznego” na członków jego ugrupowania i partyjnych grup militarnych. Napady na nacjonalistycznych działaczy mają natomiast przeprowadzić głównie kryminaliści z obwodu dniepropietrowskiego. Ponadto głowa państwa ma naciskać na służby, aby dowiodły one, iż Korpus Narodowy jest organizacją przestępczą.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy w związku z tymi oskarżeniami zwróciła się do Państwowego Biura Śledczego, aby wszczęło ono śledztwo dotyczące tych wypowiedzi. Jednocześnie funkcjonariusze domagają się dowodów na potwierdzenie tych tez, przypominając, że poważne oskarżenia pod ich adresem są formowane przez deputowanego do Rady Najwyższej.

Źródło: Korpus Narodowy

1 thought on “Poroszenko wyeliminuje ukraińskich nacjonalistów?

  1. A ja mam nadzieję, że to nacjonaliści fizycznie zlikwidują Poroszenkę, zorganizują drugi Majdan i przejmą na Ukrainie władzę, następnie zniszczą separatystów i staną się awangardą Białej Rasowej Rewolucji w Europie i w Rosji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s