CasaPound nie będzie eksmitowane

CasaPound Italia nie zostanie eksmitowane ze swojej siedziby głównej w Rzymie – poinformowała rzymska prefekt Paola Basilone. Skargę w tej sprawie musiałby bowiem złożyć właściciel budynku przy ulicy Via Napoleone III, co jest warunkiem koniecznym do wpisania domu społecznego nacjonalistów na czarną listę eksmisji priorytetowych.

Główna siedziba CPI od dawna znajduje się pod ostrzałem mediów, chociaż nacjonaliści kilka tygodni temu zorganizowali nawet dzień otwarty, podczas którego każdy mógł na własne oczy przekonać się jak wygląda ich działalność. W próbach wyrzucenia ich z zajmowanego lokalu nie ustają jednak rzymskie władze w postaci burmistrz Virginii Raggi z „antysystemowego” Ruchu Pięciu Gwiazd, współpracująca w tym celu z centrolewicową Partią Demokratyczną.

Sprawa trafiła więc do rzymskiej prefektury, która twierdzi jednak, że nacjonaliści nie mogą na razie być eksmitowani z zajmowanego przez siebie budynku. Skargę do organów sądowniczych musiałby bowiem złożyć jego właściciel, dlatego siedziba CPI nie trafiła jeszcze na czarną listę eksmisji priorytetowych. Przeciwnicy ugrupowania mają jednak nadzieję, że wreszcie zgłoszenie zostanie złożone przez Agencję Mienia Państwowego, ponieważ właśnie do niej od 2003 roku należy obiekt.

Próby eksmisji nacjonalistów rozpoczęły się blisko szesnaście lat temu, kiedy budynek został zajęty. W 2007 roku z powodu wad formalnych wniosek w tej sprawie został jednak odrzucony przez sąd i od tamtej pory sprawa utknęła w martwym punkcie. Obecnie media zarzucają włoskiemu wicepremierowi Matteo Salviniemu z antyimigracyjnej Ligi, że mimo wielokrotnych zapytań nie zajął się problemem.

Źródło: Il Massaggero

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s