Alternatywa dla Szwecji z tysiącem wolontariuszy

Alternatywa dla Szwecji oficjalnie poinformowała o osiągnięciu blisko tysiąca zgłoszeń do pomocy przy kampanii przed wrześniowymi wyborami do szwedzkiego parlamentu. Jej liderzy twierdzą, że to efekt zapowiedzi dużo bardziej umiarkowanych Szwedzkich Demokratów, którzy nie zamierzają dokonywać repatriacji imigrantów przebywających na terenie kraju.

Nacjonalistyczna Alternatywa dla Szwecji (Alternativ för Sverige, AfS) osiągnęła swój cel, jakim było przekonanie blisko tysiąca osób do wsparcia jej kampanii wyborczej. W ciągu tygodnia Alternatywa otrzymała więc odpowiednią ilość informacji zwrotnych, dzięki czemu będzie mogła przeprowadzić kampanię przed wrześniowymi wyborami do Riksdagu.

Przewodniczący AfS Gustav Kasselstrand upatruje powodów tak dużego zainteresowania w niedawnej deklaracji Szwedzkich Demokratów (Sverigedemokraterna, SD), których organizacją młodzieżową kierował zresztą przez kilka lat. Lider SD Jimmie Åkesson zapowiedział bowiem, że po wyborczej wygranej jego partia nie będzie deportować imigrantów przebywających już w tej chwili na terytorium Szwecji.

Wielu działaczy i sympatyków SD postanowiło więc zasilić AfS, a ich główną rolą będzie reprezentowanie nacjonalistów w lokalach wyborczych oraz rozpowszechnianie ich materiałów propagandowych.

Źródło: FriaTider.se

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s