Postępowanie dyscyplinarne wobec Toroczkaia

Próba odnowy węgierskiego Jobbiku może zakończyć się niepowodzeniem. Wobec jej pomysłodawcy László Toroczkaia przeprowadzone ma zostać postępowanie dyscyplinarne, ponieważ tworząc wewnątrzpartyjną platformę miał działać na szkodę nacjonalistów.

W czwartek wieczorem sprawę Toroczkaia rozpatrywały ścisłe władze Jobbiku, które uznały, że jego działania są sprzeczne z partyjnym statutem. Nie przewiduje on bowiem tworzenia wewnętrznych platform, dlatego też ogłoszona we wtorek inicjatywa burmistrza Ásotthalom jest bezprawna.

Z tego powodu złożono wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec byłego już wiceprezesa nacjonalistów. Jego wypowiedzi po przeprowadzeniu wyborów na przewodniczącego Jobbiku miały być kontrowersyjne, a także działać na niekorzyść partii, prowadząc do podziałów i kłótni w ugrupowaniu.

Dzień wcześniej nowy przewodniczący partii Tamás Sneider poinformował, że nie będzie tolerował „platformizacji” Jobbiku, bez względu na intencje przyświecające Toroczkaiowi. Samorządowiec we wtorek ogłosił bowiem powstanie platformy odnowy moralnej Jobbiku, której celem ma być powrót partii do korzeni chrześcijańskich i narodowych.

Źródło: Alfahir.hu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s