Marion Maréchal-Le Pen uruchamia swoją akademię

Marion Maréchal-Le Pen w lutym powróciła do życia publicznego, będąc jedną z gwiazd prestiżowej konferencji amerykańskich konserwatystów. W Stanach Zjednoczonych była posłanka francuskiego Frontu Narodowego zaprezentowała projekt swojej akademii politycznej, która właśnie rusza ze swoją działalnością i ma kształcić nowe elity różnych odłamów prawicy.

Francuscy dziennikarze rozpisują się nie tylko na temat nowej inicjatywy byłem najmłodszej parlamentarzystki w historii tamtejszego Zgromadzenia Narodowego. Ich uwagę przykuł bowiem fakt zmiany nazwy jej profilu w sieci społecznościowej portalu Facebook, ponieważ nie posługuje się już ona nazwiskiem Le Pen.

Najprawdopodobniej jest to chwyt wizerunkowy, związany z chęcią zapracowania na swoją własną markę. Le Pen odchodząc niemal dokładnie rok temu z polityki stwierdziła, iż chce podjąć się nowych wyzwań, a dopiero po nabyciu odpowiedniego doświadczenia rozważy powrót do bieżącej aktywności społecznej. Już w lutym Marion Maréchal wystąpiła więc na prestiżowej konferencji amerykańskich konserwatystów CPAC.

Jako jedna z gwiazd tamtej imprezy przedstawiła zarys swojego nowego projektu, jakim jest akademia mająca na celu kształcenie nowych prawicowych elit. We wtorek (22.05) w sieci pojawiła się więc strona internetowa Instytutu Nauk Społecznych, Ekonomicznych i Politycznych (l’ISSEP) w Lyonie, a zainteresowanie było nią tak duże, iż przeciążone zostały udostępniające ją serwery. Sama akademia ma z kolei rozpocząć swoją działalność 22 czerwca.

Z dostępnych materiałów promocyjnych wiemy, iż placówka będzie oparta na czterech podstawowych wartościach: doskonałości, etyki, zakorzenieniu oraz zaangażowaniu. Instytut przywiązuje dużą wagę zwłaszcza do kwestii wydajności, ponieważ to właśnie jej od pracowników administracji państwowej oczekują francuscy obywatele. Ambicją szkoły jest przy tym przyciąganie do siebie decydentów ekonomicznych chcących realizować swoje projekty w służbie społeczeństwu i nie zamykających się przy tym jedynie na prostej logice finansowej, a także osoby publiczne mogące tchnąc nową żywotność w życie polityczne kraju.

l’ISSEP oferuje przy tym dwa rodzaje szkoleń. Na razie są nimi dwuletnie studium magisterskie, a także weekendowe kursy dla prawicowych aktywistów oraz studentów. Instytut skupia się przy tym na obszarach takich jak kursy zarządzanie projektami, przywództwo mężczyzn, komunikacja, prawo konstytucyjne, polityka międzynarodowa, kampanie i analizy wyborcze, politologia, ekonoma, religia i społeczeństwo. Ponadto organizowane mają być lekcje francuskiego savoir-vivre.

Kursy mają być prowadzone przez naukowców oraz polityków związanych z francuskimi środowiskami narodowymi i konserwatywnymi. Wśród wykładowców można więc znaleźć Maréchal nie ukrywa, iż działania polityczne powinny być jedynie dopełnieniem walki kulturowej.

Źródło: Novopress.info

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s