Bezsensowna zmiana nazwy Frontu Narodowego?

Debata na temat zmiany nazwy francuskiego Frontu Narodowego rozgorzała ponownie, po niedzielnej deklaracji szefowej partii, Marine Le Pen. Głos na ten temat zabrał teraz poseł Gilbert Collard, który jako twórca tego pomysłu obecnie nie wierzy w jego skuteczność, ponieważ narodowcy i tak dalej będą napiętnowani przez establishment.

Pisarz i prawnik jest członkiem FN dopiero od zeszłego roku, ale już w 2012 roku jako kandydat Frontu został jednym z dwóch jego reprezentantów w Zgromadzeniu Narodowym. Parlamentarzysta przed przystąpieniem do partii był działaczem koalicji sympatyków Marine Le Pen i to właśnie wówczas jako pierwszy wysunął postulat zmiany nazwy ugrupowania.

Rezygnacja z szyldu towarzyszącemu narodowcom od ich powstania w 1972 roku miałaby na celu poszerzenie elektoratu Frontu, czyli byłaby elementem „de-demonizacji” partii w oczach wyborców, o co od kilku lat zabiega Le Pen. Collard zmienił jednak pogląd na tę kwestię, stąd twierdzi on obecnie, że taki krok nie przyniesie spodziewanych efektów.

Collard stwierdził, że paradoksalnie jako twórca tego pomysłu uważa go obecnie za zupełnie bezsensowny, ponieważ miał on służyć wspomnianej „de-demonizacji” ugrupowania. Jak jednak pokazuje dotychczasowa praktyka, narodowcy bez względu na swój szyld i tak będą napiętnowani przez establishment, stąd według parlamentarzysty nawet nazwa „Zatoka Aniołów” niczego w tej kwestii nie zmieni.

Sprawa nazwy ugrupowania jest jednym z elementów ankiety skierowanej do jego 51 tysięcy członków, którzy według medialnych doniesień nie popierają pomysłu swojej przewodniczącej.

Źródło: Novopress

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s