Niemieccy nacjonaliści celebrowali Święto Pracy

Wszystkie najważniejsze ugrupowania nacjonalistyczne w Niemczech zorganizowały akcje z okazji Święta Pracy. Demonstracje w Dortmundzie, Gerze i Stralsund zgromadziły po kilkaset osób i odbywały się pod hasłami walki z kapitalizmem niszczącym niemieckie rodziny oraz krajową gospodarkę.

Narodowodemokratyczna Partia Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD) wyszli na ulice miasta Stralsund w kraju związkowym Meklemburgia – Pomorze Przednie. Kilkuset zwolenników największej niemieckiej partii nacjonalistycznej celebrowało Święto Pracy 1 maja podkreślając, iż udało im się wygrać w sporze z Federalnym Trybunałem Konstytucyjnym, który nie znalazł odpowiednich przesłanek do delegalizacji ugrupowania. Wśród mówców nie zabrakło szefa NPD Franka Franza, lidera lokalnych struktur partii Udo Pastörsa, szefa Partii Duńskiej Daniela Carlsena oraz Dana Erikssona ze Szwecji.

Ulicami Dortmundu przeszli natomiast działacze i sympatycy partii Die Rechte oraz niemieckiego ruchu tożsamościowego. Przedstawiciele Die Rechte krytykowali przede wszystkim cięcia socjalne uderzające w niemieckie rodziny, a także pogarszanie się warunków pracy z powodu coraz powszechniejszego stosowania umów tymczasowych i innych śmieciowych form zatrudnienia. Mimo szumnych zapowiedzi „antyfaszyści” nie byli widoczni na trasie demonstracji.

W mieście Gera w kraju związkowym Turyngii swoją manifestację zorganizowało natomiast ugrupowanie Der III. Weg, a odbyła się ona pod hasłem „Zniszcz kapitalizm – dla rodzinnego domu i tradycji”. Niemieccy nacjonaliści podkreślali, iż ich celem jest promocja idei narodowego socjalizmu oraz zwrócenie uwagi na problemy niemieckich robotników.

Źródła: NPD / Die Rechte / Der III. Weg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s