Maréchal-Le Pen: Gwarantujemy uchylenie „małżeństw dla wszystkich”

Posłanka francuskiego Frontu Narodowego Marion Maréchal-Le Pen zapowiedziała, że jej ugrupowanie jest gwarantem uchylenia „małżeństw dla wszystkich”, a więc uchwalonego przed czterema laty prawodawstwa legalizującego małżeństwa osób tej samej płci. To jeden z elementów programu jej ciotki Marine Le Pen, która już w niedzielę zmierzy się z Emmanuelem Macronem w drugiej turze wyborów prezydenckich.

W wywiadzie dla stacji telewizyjnej BFMTV Maréchal-Le Pen zadeklarowała, iż jej ciotka uchyli przepisy tzw. prawa Taubiry, a więc ustawodawstwa wprowadzonego przez francuskich socjalistów i pozwalającego na zawieranie małżeństw przez osoby o orientacji homoseksualnej. Parlamentarzystka Frontu Narodowego zaznaczyła, że nie będzie to sprawa priorytetowa dla Marine Le Pen, ale znajduje się ona w jej programie wyborczym.

Małżeństwa osób tej samej płci zawarte od czasu obowiązywania nowego prawa, czyli od połowy 2013 roku, nie zostaną jednak rozwiązane. Ponadto francuscy narodowcy nigdy nie zaakceptują legalizacji instytucji matek zastępczych oraz będą przeciwdziałać omijaniu prawa surowo zakazującego macierzyństwa zastępczego, do czego zachęcała poprzednia minister sprawiedliwości Christiane Taubira, od nazwiska której pochodzi zresztą potoczna nazwa prawa legalizującego małżeństwa homoseksualne. Front chce też ograniczyć finansowanie medycznego leczenia niepłodności tylko do par heteroseksualnych.

Maréchal-Le Pen przed ponad dwoma tygodniami skrytykowała wiceprezesa FN Floriana Philippota, który będąc przedstawicielem liberalnej frakcji w partii próbował bagatelizować znaczenie odpowiednich zapisów w programie Marine Le Pen.

Źródło: Le Parisien

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s