CasaPound udzielało porad prawnych pracownikom Careffour’a

cpi-careffourWłoscy nacjonaliści z CasaPound Italia przeprowadzili akcję solidarności z pracownikami sieci hipermarketów Careffour, udzielając im bezpłatnej porady prawnej oraz rozwieszając w Turnie dziesiątki plakatów solidaryzujących się z nimi. Akcja była skierowana w decyzję francuskiej sieci, która postanowiła zwolnić blisko 500 pracowników, choć zdaniem aktywistów nie powinna móc prawa tego zrobić po tym, jak z jej powodu zbankrutowało wiele mniejszych włoskich sklepów.

CPI nie pierwszy raz solidaryzowało się z włoskimi pracownikami i brało udział w prospołecznej akcji. Tym razem ich głównym celem było pokazanie sprzeciwu wobec decyzji o zwolnieniu 500 osób z sieci hipermarketów Careffour, a także doraźna pomoc dla pracowników francuskiej firmy. Otrzymali oni bowiem bezpłatne porady prawne od osób związanych z organizacją.

Szef lokalnych struktur ugrupowania, Marco Racca stwierdził, że Careffour nie powinien mieć prawa zwolnić włoskich pracowników po tym, jak w ostatnich latach dostał wiele prezentów od tamtejszych polityków. Polegała ona na mechanizmie doskonale znanym z Polski, ponieważ specjalnie dla zagranicznych hipermarketów tworzono dogodne warunki do ich rozwoju, pozwalając jednocześnie na niszczenie przez nie sklepów stworzonych przez krajowych przedsiębiorców. Tym samym Careffour w perspektywie długoterminowej działał na szkodę włoskiej gospodarki i pozostawił po sobie katastrofalne skutki.

Nacjonaliści skrytykowali jednocześnie związki zawodowe, które ich zdaniem wraz z Careffourem i innymi zagranicznymi gigantami sprzyjały niepewnej sytuacji włoskich robotników, natomiast obecnie nie bronią ich miejsc pracy. W tej sytuacji CPI zwraca uwagę na konieczność grupowania się w rady pracownicze.

Źródło: CasaPound

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s