Kotleba „homofobem” roku na Słowacji

kotleba-zborovPrzewodniczący Partii Ludowej „Nasza Słowacja” i żupan bańskobystrzycki Marian Kotleba, został uznany przez środowiska LGBT za „homofoba” roku na Słowacji, wyprzedzając w specjalnym głosowaniu innego lidera parlamentarnego ugrupowania czyli Borisa Kollara.

„Homofoba” roku wybrano po głosowaniu przeprowadzonym przez Instytut Praw Człowieka z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homofobii. Dyrektor organizacji, Peter Weisenbacher, poinformował media, że Marian Kotleba otrzymał ten tytuł, ponieważ chce narzucić cenzurę i ograniczenia dla osób LGBT. Lider nacjonalistów z „Naszej Słowacji” powiedział niedawno, że jego ugrupowanie przygotuje projekt ustawy, który będzie wprowadzał ograniczenia na słowackie media, aby nie promowały one dewiacji seksualnych.

Kotleba w głosowaniu wyprzedził innego parlamentarzystę, Borisa Kollara. Szef partii „Jesteśmy rodziną” promuje tradycyjną definicję rodziny, a niedawno stwierdził, że małżeństwo „dwóch pedałów” jest wypaczeniem.

Nagrodą dla zwycięzcy konkursu jest obrazek z cyfrą 4%, która ma symbolizować ilość osób o innej orientacji seksualnej zamieszkujących Słowację.

Źródło: Pravda.sk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s