NPD krytycznie o wizycie Baracka Obamy

npd-logo-2Narodowodemokratyczna Partia Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands) oceniła wizytę amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy w Niemczech. Nacjonaliści uważają przede wszystkim, że Obama był niezwykle słabą głową swojego państwa, co nie przeszkadza kanclerz Angeli Merkel w forsowaniu w Europie jego pomysłów, takich jak umowa o wolnym handlu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską.

Obama przebywał ze swoją ostatnią wizytą w Niemczech przed dwa dni, a więc 24 i 25 kwietnia. Amerykański prezydent oficjalnie zakończy swoje urzędowanie w styczniu 2017 r., stąd podczas jego przyjazdu poruszono szeroką paletę problemów, takich jak rozwiązanie kryzysu na Bliskim Wschodzie, walka z terroryzmem, referendum na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz umowa o wolnym handlu między UE i USA (w skrócie TTIP).

NPD negatywnie oceniło samą prezydenturę Obamy, który zdaniem nacjonalistów kontynuował politykę swojego poprzednika, choć zapowiadał zerwanie z działaniami podejmowanymi przez administrację George’a W. Busha. Chodzi przede wszystkim o potęgowanie zysków międzynarodowych korporacji, kontynuowanie polityki wojennej USA, destabilizację sytuacji w państwach Bliskiego Wschodu podczas „Arabskiej Wiosny”, a także faktyczne wspieranie ugrupowań terrorystycznych.

Jeśli chodzi o wizytę Obamy w Niemczech, NPD zwróciło uwagę na dwie podstawowe kwestie poruszane w trakcie jego spotkań z Merkel, a więc poparcia dla nieudolnej polityki imigracyjnej niemieckiego rządu i doprowadzenia do podpisania umowy TTIP. Nacjonaliści podkreślili przy tym, że USA przyjęły w zeszłym roku jedynie 70 tys. uchodźców, podczas gdy do Niemiec przedostało się ich ponad milion. Jeśli zaś chodzi o umowę TTIP, NPD wskazuje na zagrożenia płynące z zalewu Europy przez amerykańskie produkty, które nie spełniają wyśrubowanych europejskich norm środowisk i społecznych, stąd Europejczycy będą narażeni na działanie szkodliwych substancji.

Dodatkowo NPD sprzeciwia się większemu zaangażowaniu niemieckiego wojska w amerykańskie operacje, zwłaszcza jeśli chodzi o odstraszanie Rosji poprzez zwiększenie obecności NATO na wschodniej flance Europy.

Źródło: NPD

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s