Delegacja AFP z wizytą w Syrii

apf-syria-2016Przywódcy europejskiego Sojuszu na rzecz Pokoju i Wolności (Alliance for Peace and Freedom, APF) przez kilka dni przebywali w Syrii, gdzie spotkali się z przedstawicielami administracji prezydenta Baszara al-Assada, a także z patriarchą tamtejszego prawosławnego Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego.

Z wizytą w Syrii przebywali przewodniczący APF, Roberto Fiore z włoskiej Nowej Siły (Forza Nuova, FN), europoseł Udo Voigt z Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD), Herve Van Laethem z belgijskiego ruchu NATION oraz Elefterios Sinadinos z greckiego Złotego Świtu (Hrisi Avgi, HA).

Pierwszego dnia wizyty w Damaszku działacze APF spotkali się z przewodniczącym parlamentu, Mohammedem Jihadem al-Lahamem. Syryjski polityk stwierdził, że niektóre europejskie kraje przez swoją nieodpowiedzialną politykę doprowadziły do kryzysu imigracyjnego, rozwoju terroryzmu oraz niesprawiedliwych sankcji wobec Syrii. Al-Laham podkreślił przy tym rolę Turcji w całym procederze, która przez swoje działania chce wysłać terrorystów do Europy, a jednocześnie uzyskać korzyści finansowe za rzekome powstrzymanie imigrantów chcących przedostać się na teren Unii Europejskiej. Fiore stwierdził, że po zamachach terrorystycznych w Paryżu i Brukseli doszło do przebudzenia się Europejczyków, co jednocześnie doprowadziło do większego zrozumienia dla walki syryjskich władz z terroryzmem. Przewodniczący APF zwrócił też uwagę na działania Sojuszu, który w kilku europejskich państwach organizował demonstracje oraz konferencje na ten temat.

Następnie nacjonaliści spotkali się z Ahmadem Badreddinim Hassounem, który jest aktualnie Wielkim Muftim Syrii. Muzułmański duchowny podkreślił, że terroryzm skierowany przeciwko Syrii jest obecnie zagrożeniem dla całego świata, stąd wiele meczetów w Europie może służyć do szerzenia ekstremistycznej propagandy. Fiore zaznaczył, iż Syria jest obecnie głównym frontem walki z Państwem Islamskim, które stara się zniszczyć całą ludzką cywilizację. Hassoun docenił natomiast znaczenie wizyty przedstawiciela greckiego Złotego Świtu, bowiem Grecja i Syria z powodu oporu wobec dyktatu państw zachodnich są obecnie na celowniku mocarstw oraz terrorystów.

Przedstawiciele APF następnie gościli u innego duchownego, a więc patriarchy Ignacego Efrema II, który jest obecnie głową Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego. Duchowny namawiał nacjonalistycznych działaczy, aby przekazywali w Europie prawdziwy obraz Syrii,  a zwłaszcza prawdziwe cierpienie narodu syryjskiego atakowanego przez islamskich ekstremistów. Działacze APF zapewnili patriarchę, iż popierają oni obecne działania Syryjczyków i troszczą się o rozwój sytuacji w tym bliskowschodnim kraju.

Poza tym działacze APF spotkali się z syryjskim ministrem turystyki, odwiedzili szkołę w Damaszku, a także tamtejszy szpital wojskowy.

Źródła: Syria Times / SANA / Patriarchat Syryjski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s