Niemieccy nacjonaliści solidarni z Grekami

npd-niemcyNarodowodemokratyczna Partia Niemiec (Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD) wyraziła solidarność z narodem greckim w jego walce o odzyskanie suwerenności. Niemieccy nacjonaliści opowiadają się za przywróceniem walut narodowych, które mają być jedyną szansą na powstrzymanie konfliktów wewnątrz europejskich państw.

Szef komitetu wykonawczego NPD Jens Pühse napisał w oświadczeniu przedstawiającym stanowisko partii, iż Grecy w ostatnim czasie zaczęli dążyć do wyzwolenia się spod dyktatury Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego, a decyzja tego narodu w ostatnim referendum powinna być punktem wyjścia i przykładem dla innych europejskich narodów.

Niemieccy nacjonaliści ze smutkiem przyjęli więc informację, iż niecały tydzień po głosowaniu, które pokazało jasne stanowisko Greków wobec żądań Trojki, premier Alexis Tsipras zaakceptował jeszcze trudniejsze warunki niż te proponowane wcześniej, tym samym lekceważąc stanowisko własnego narodu.

Dlatego też NPD ponawia swoje stanowisko, w którym domaga się powrotu do narodowych walut przez europejskie państwa narodowe, bowiem takie działanie może zapewnić pokój całemu kontynentowi. Niemiecka partia opowiada się też przeciwko pakietowi prywatyzacyjnemu narzucanemu Grecji, doskonale znając jego skutki z autopsji. Prywatyzacja przedsiębiorstw z terenów dawnego NRD spowodowała bowiem masowe bezrobocie i zachęcało do zachowań korupcyjnych.

NPD uważa jednocześnie, że godnymi poparcia są lepsze stosunki Grecji z Rosją, bowiem Grecy pokazalili nimi, iż istnieją alternatywy wobec przynależności do NATO, które mogą być realizowane konsekwentnie bez obaw o reakcje Waszyngtonu.

Na podstawie: FB AFP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s