Le Pen wzywa do bojkotu głosowania nad statutem narodowców

le-penowie-2Założyciel francuskiego Frontu Narodowego Jean-Marie Le Pen, wezwał swoich sympatyków na Twitterze, aby nie brali udziału w głosowaniu nad zmianą partyjnego statutu, ponieważ ma ono być wykorzystane do zmiany linii politycznej narodowców. Członkowie partii do 10 lipca mają zwrócić ankietę, która została rozesłana do nich w związku z kryzysem we Froncie i chęcią pozbawienia Le Pena funkcji honorowego przewodniczącego.

Większość zmian ma na celu zwiększenie demokracji wewnętrznej, ale część zapisów jest wymierzona w środowisko zwolenników Le Pena. Chodzi przede wszystkim o zapis dotyczący podwójnego członkowska w partii i innym podmiocie prawnym, co miałoby się odbywać jedynie za pozwoleniem zarządu. Zmiana ta spowodowałaby, że członkowie FN nie mogliby najprawdopodobniej należeć do tworzonego przez Le Pena klubu jego sympatyków i przyjaciół.

Wykluczenie z FN groziłoby także wówczas, gdy w wyborach regionalnych poprze się kandydata, który nie uzyskał rekomendacji partii. To również ma związek z postacią Le Pena, bowiem w uzupełniającej elekcji 7 czerwca poparł on Henriego Massola związanego ze środowiskami radykalnych nacjonalistów i syna byłego szefa Stowarzyszenia Pamięci marszałka Petaina, nie mającego wsparcia ze strony partii narodowców.

Źródło: Le Monde

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s