Le Pen wysłana na badania psychiatryczne

Przewodnicząca francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen ma stawić się na badaniach psychiatrycznych. Taką decyzję podjął francuski sąd, który prowadzi postępowanie dotyczące publikowania przez Le Pen zdjęć z masakr dokonywanych przez Państwo Islamskie.

Szefowa Zjednoczenia Narodowego (Rassemblement National, RN) opublikowała w czwartek wezwanie na badania psychiatryczne. Le Pen poinformowała, iż skierował ją na nie francuski sąd, który prowadzi śledztwo w sprawie publikowania przez nią zdjęć ukazujących okrucieństwo terrorystów z Państwa Islamskiego. Już wcześniej przewodnicząca RN została z tego powodu pozbawiona immunitetu.

Francuski wymiar sprawiedliwości sądzi Le Pen w związku z prawem skierowanym przeciwko „brutalnym wiadomościom, które mogą podżegać do terroryzmu, pornografii lub poważnie szkodzą ludzkiej godności” i mogą być jednocześnie widziane przez osoby nieletnie.

Le Pen komentując wezwanie stwierdziła, iż „to państwo staje się naprawdę przerażające”, zaś ona sama nie zamierza stawiać się na wspomnianych badaniach, ponieważ chce zobaczyć jakim sposobem zostanie do nich zmuszona. Samo francuskie prawo nie przewiduje jednak egzekwowania takiego nakazu, o ile nie dotyczy on osób oskarżanych o pedofilie lub przestępstwa seksualne.

Źródło: France24.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s