Interes Flamandzki chce zakazać noszenia chust w szkołach

vlaams-belang-logoInteres Flamandzki (Vlaams Belang) postuluje wprowadzenie prawnego zakazu noszenia chust w publicznych szkołach. Parlamentarzysta Chris Janssens zgłosił odpowiedni wniosek pod dyskusję we flamandzkim parlamencie, co ma związek z niedawnym procesem w tej sprawie.

Jedna z nauczycielek religii islamskiej w placówce w Maldegem koło Brugii nie zgodziła się z zakazem, który przewidywał, iż nie może ona zawsze nosić chusty. W szkole przyjęto bowiem zasadę, że noszenie chust przez kobiety jest możliwe jedynie w trakcie lekcji religii, stąd  muzułmanka postanowiła zaskarżyć tą decyzję w sądzie. Ten uznał, iż ma ona prawo do takiego stroju także poza obrębem klasy w której naucza.

Według flamandzkich nacjonalistów konieczne jest wypracowanie dekretu zakazującego całkowicie noszenia chust w szkołach, a odpowiedni wniosek Janssens złożył u flamandzkiej minister edukacji Hilde Crevits z partii Chrześcijańskich Demokratów i Flamandów (CD&V), która ustosunkowanie się do tej sprawy pozostawia lokalnemu parlamentowi. Według działaczy VB podobne działania są jednak konieczne, ponieważ nauczyciele dają podobnymi zachowaniami zły przykład młodym muzułmanom, a następnie próbują wprowadzać kolejne porządki związane ze swoją religią.

Źródło: Interes Flamandzki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s