Jobbik chce zakazania działalności Centrum Wiesenthala na Węgrzech

jobbiklogoJobbik domaga się od węgierskiego rządu, aby zakazał działalności Centrum Szymona Wiesenthala na terenie kraju, oraz wydalił jego węgierskich pracowników. Poseł György Szilágyi powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej, że żydowska organizacja zagraża bezpieczeństwu wewnętrznemu Węgier, a jej szef Efraim Zuroff rozpoczął na międzynarodowych forach otwartą kampanię antywęgierską. Jej częścią ma być list do UEFA, w którym Centrum Wiesenthala wzywa do wymuszenia na węgierskiej federacji piłkarskiej, aby wprowadziła program „zero tolerancji dla neonazizmu”. Na węgierskich stadionach ma bowiem dochodzić do szerzenia „antysemityzmu” i „neonazizmu”, a ostatnim takim przypadkiem był mecz sprzed dwóch tygodni, pomiędzy dwoma drużynami z Budapesztu: Ferencvárosem i klubem społeczności żydowskiej MTK. Kibice pierwszego zespołu wywiesili wówczas transparent „In memoriam László Csatáry”, poświęcony zmarłej 10 sierpnia postaci byłego komendanta węgierskiej żandarmerii w Koszycach (obecnie Słowacja). Był on oskarżany przez Centrum o organizowanie wysyłek Żydów do niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau, a jedną z jego rzekomych ofiar był przedwojenny prezes MTK. 

Źródło: http://jobbik.hu/hireink/simon-wiesenthal-kozpont-betiltasat-koveteli-jobbik

MM

1 thought on “Jobbik chce zakazania działalności Centrum Wiesenthala na Węgrzech

  1. Although we have come to accept this form of behavior as family entertainment, the reality is that it has serious consequences.
    So, what is it that inspired Alaine-Marshall
    to become a writer. Act like a consultant who’s been called to render an expert’s opinion about the client’s concerns, and try to understand why
    she or he couldn’t quite decide on a brand or model.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s