Antifa zakłóciła przyjazd lidera Zjednoczenia Narodowego

Pełniący obowiązki prezesa francuskiego Zjednoczenia Narodowego, Jordan Bardella, przybył do regionu Bretanii w związku z kampanią wyborczą w ramach swojego ugrupowania. Przeciwko jego wizycie protestowali bojówkarze Antify, którzy starli się z miejscową policją.

Dokładnie przed rokiem 27-letni dziś polityk zastąpił Marine Le Pen na stanowisku przewodniczącego Zjednoczenia Narodowego (RN). Dotychczas był on pełniącym obowiązki szefa francuskich narodowców, dlatego obecnie zabiega o poparcie lokalnych struktur w wewnątrzpartyjnych wyborach.

Z tej okazji polityk przybył do miejscowości znajdującej się niedaleko miasta Rennes w regionie Bretanii, co rozwścieczyło miejscowych „antyfaszystów”. Bojówkarze Antify starli się więc z miejscową policją, obrzucając ją koktajlami Mołotowa, fajerwerkami i kamieniami. Poza tym podpalili oni samochód należący do ochroniarza Bardelli, a także zniszczyli kilka innych pojazdów.

Skrajna lewica od kilku dni prowadziła akcję mobilizacyjną. Według agencji informacyjnej AFP ostatecznie w miejscowości Bruz pojawiło się około stu „antyfaszystów”, którzy mieli między innymi znaleźć się na farmie sąsiadującej z miejscem spotkania polityka RN-u z działaczami i wyborcami jego partii.

P.o. prezesa RN napisał na Twitterze, że jego przyjazd zakłócają „czerwoni bojówkarze”, a także podziękował policji za próbę zaprowadzenia porządku. Jednocześnie odpowiedzialnością za zamieszki obarczył prefekta departamentu Ille-et-Vilaine.

Źródła: TFI Info / fdesouche.com

fot. https://twitter.com/gdefournas

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s