Węgierscy nacjonaliści domagają się ponownego liczenia głosów

Ruch „Nasza Ojczyzna” domaga się ponownego zliczenia głosów oddanych przed tygodniem w wyborach parlamentarnych. Nacjonaliści według wstępnych wyników mieli wprowadzić do węgierskiego parlamentu siedmiu posłów, natomiast ostatecznie mają mieć sześcioosobową reprezentację.

Dopiero w sobotę (09.04) Narodowa Komisja Wyborcza na Węgrzech podała ostatecznie wyniki wyborów na Węgrzech. Po zliczeniu głosów oddanych zagranicą okazało się, że Ruch „Nasza Ojczyzna” (Mi Hazánk Mozgalom, MHM) będzie miał jednak sześciu posłów w parlamencie, gdy według wstępnych wyników z listy krajowej miało być ich wybranych siedmiu.

Nacjonaliści domagają się w związku z tym ponownego liczenia głosów. Uważają, że doszło do nieprawidłowości, które mogły pozbawić ich mandatu. O utracie jednego posła przesądzić miało bowiem zaledwie 48 głosów.

Według MHM poparcie dla jego listy zaczęło spadać podczas liczenia głosów oddanych poza granicami Węgier. W lokalach przeznaczonych dla mniejszości węgierskiej dochodziło do różnych udokumentowanych nieprawidłowości, takich jak odnalezienie worka z na wpół zniszczonymi kartami wyborczymi w rumuńskim Târgu Mureș.Z tego powodu narodowi radykałowie chcą wystąpić na drogę prawną.

Źródło: „Nasza Ojczyzna”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s