Le Pen „żałuje” kandydatury Zemmoura

Marine Le Pen uważa, że znajdowałaby się na czele sondaży przed pierwszą turą wyborów prezydenckich we Francji, gdyby na start nie zdecydował się publicysta Eric Zemmour. Wyraziła więc ubolewanie z powodu podziałów wśród ludzi chcących „bronić Francji”.

Szefowa Zjednoczenia Narodowego (Rassemblement national, RN) w wywiadzie dla stacji Europe 1 zauważyła, że przed niedzielną pierwszą turą wyborów prezydenckich Zemmour ma obecnie w sondażach poparcie na poziomie 11 proc. Gdyby nie jego kandydatura Le Pen mogłaby więc znajdować się na prowadzeniu, wyprzedzając obecnego prezydenta Emmanuela Macrona.

Z tego powodu lider narodowców ubolewa nad startem Zemmoura. Jej zdaniem ludzie, którzy są „obrońcami Francji” powinni postawić na jedność, aby zjednoczyć mógł się również elektorat.

W trakcie kampanii wyborczej część dotychczasowych, czołowych polityków RN postanowiło zasilić ugrupowanie „Rekonkwista” Zemmoura, a wśród nich znaleźli się europosłowie i senatorowie partii Le Pen. Dodatkowo publicystę poparła Marion Marechal, czyli siostrzenica Le Pen i była posłanka narodowców.

Źródło: Valeurs Actuelles

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s