Serbscy radykałowie poparli prezydenta Vučicia

Serbska Partia Radykalna udzieliła oficjalnego poparcia prezydentowi Aleksandarowi Vučiciowi przed zaplanowanymi na 3 kwietnia wyborami prezydenckimi. Lider radykałów Vojislav Šešelj uważa, że kolejne zwycięstwo głowy państwa leży w interesie serbskiego narodu.

Na początku kwietnia w Serbii odbędą się podwójne wybory prezydenckie i parlamentarne. W tych drugich Serbska Partia Radykalna (Srpska radikalna stranka, SRS) wystartuje samodzielnie, natomiast w pierwszych nie wystawiła swojego własnego kandydata. Šešelj udzielił bowiem poparcia dotychczasowemu prezydentowi.

Szef SRS uważa, że kolejna kadencja Vučicia „leży w interesie narodu”, choć jednocześnie głowa państwa nie jest kandydatem idealnym i daleko mu do politycznego stanowiska radykałów. Šešelj podkreślił jednak, że jego ugrupowanie przede wszystkim opowiada się za interesami narodowymi, które „czasami wymagają odstępstwa od ustalonej praktyki”.

Według byłego więźnia Hagi, dużo groźniejsza dla Serbii byłaby wygrana „zachodnich marionetek”, bo ich dojście do władzy miałoby „nieprzewidywalne skutki dla serbskiego interesu narodowego”. Tymczasem Vučić gwarantuje stabilność polityczną tego kraju.

Źródło: N1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s