„Nasza Ojczyzna” domaga się odszkodowań dla „ofiar dyktatury covidowej”

Węgierski rząd w ostatnim czasie zniósł większość ograniczeń uzasadnianych pandemią koronawirusa. Nacjonaliści z Ruchu „Nasza Ojczyzna” uważają jednak, że państwo nie może całkowicie odejść od tego tematu, bo konieczne jest wypłacenie odszkodowań dla „ofiar dyktatury covidowej”.

Ugrupowanie zauważa, że już za kilkanaście dni na Węgrzech przeprowadzone zostaną wybory parlamentarne. Właśnie z tego powodu Viktor Orbán miał znieść większość ograniczeń, choć jednocześnie nie zrezygnował ze stanu wyjątkowego oraz zakupu kolejnych partii szczepionek.

Dodatkowo Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wciąż pracuje nad wprowadzeniem obowiązku szczepień na całym świecie. To informacja tym ważniejsza, iż węgierskie władze w ciągu ostatnich dwóch lat miały „wdrożyć wszelkie niewolnicze środki, które wymyślili władcy świata”. Tymczasem do jesieni na Węgry mają zostać dostarczone kolejne preparaty, dlatego obecny „odwrót” można uznać za „czysto taktyczny”.

Ruch „Nasza Ojczyzna” (Mi Hazánk Mozgalom, MHM) uważa zaś postępowanie rządu za cyniczne, bo udaje on obecnie, że w praktyce przez ostatnie dwa lata nic się nie stało. Nacjonaliści mają jednak inny pogląd na tę sprawę, dlatego domagają się odszkodowań dla wszystkich osób pokrzywdzonych przez „covidową dyktaturę”.

Tym samym ugrupowanie chce walczyć o sprawiedliwą rekompensatę dla osób wysłanych na przymusowe szczepienia lub wysyłanych na bezpłatne urlopy, co doprowadziło do pogorszenia ich warunków egzystencjalnych. MHM zapowiada także, że w parlamencie będzie stać na straży, aby „dyktatura COVID-a nigdy nie powróciła”.

Źródło: „Nasza Ojczyzna”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s