Prawy Sektor z odezwą do rosyjskich matek

Ukraińscy nacjonaliści z Prawego Sektora ożywili się w związku z trwającą agresją Rosji na Ukrainę. Wystosowali właśnie odezwę do matek rosyjskich żołnierzy, nawołując je do skontaktowania się z synami i namówienia ich do kapitulacji przed ukraińską armią.

Na stronie internetowej Prawego Sektora pojawił się specjalny komunikat wystosowany przez partyjne władze. Można w nim przeczytać między innymi, że rosyjski prezydent Władimir Putin rozpętał wojnę w celu realizacji planu odrodzenia Związku Radzieckiego. Wysyła więc Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej, aby zabijali wojsko i cywilów na Ukrainie.

Nacjonaliści uważają jednocześnie, że Putin zdaje sobie sprawę z siły i jedności ukraińskiej armii, dlatego rosyjscy żołnierze z pełną premedytacją giną częściej niż ich ukraińscy odpowiednicy. Prawy Sektor grozi więc Rosjankom, iż ich synowie będą „ginąć w męczarniach i w hańbie”.

Jednocześnie ukraińscy nacjonaliści wzywają rosyjskie matki do kontaktowania się z synami znajdującymi się obecnie na froncie. Powinny tym samym nakłaniać ich do poddania się, bo Ukraińcy przestrzegają prawa międzynarodowego i Konwencji Genewskiej, dlatego jako jeńcy wojenni mogą liczyć na dobre traktowanie.

Źródło: Prawy Sektor

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s