Interes Flamandzki odcina się od radnego krytykującego LGBT

Radny belgijskiego Liedekerke, Ben Bessemans, jako jedyny członek rady miasta zagłosował przeciwko budowie tęczowego przejścia dla pieszych. Od jego stanowiska zdystansował się Interes Flamandzki, uznając wypowiedzi swojego działacza jako niezgodne z wartościami partii.

Belgijska Agencja Dróg i Ruchu Drogowego zaoferowała wszystkim miastom i gminom możliwość budowy przejść dla pieszych w kolorach symbolizujących ruch LGBT. W ten sposób samorządy miały pokazać, że są otwarte na ludzi o dowolnej orientacji seksualnej.

Rada miejska Liedekerke zagłosowała za tym pomysłem. Opowiedziały się za nim nie tylko ugrupowania lewicowe i liberalne, ale także konserwatywny Nowy Sojusz Flamandzki (NV-A), znajdujący się w lokalnej opozycji.

Od głosu wstrzymał się natomiast radny Interesu Flamandzkiego (Vlaams Belang, VB). Bessemans stwierdził, że „każdy może penetrować otwory jakie chce, ale ja jestem normalny”. Deklaracja samorządowca wywołała oburzenie również w jego własnej partii.

Flamandzcy nacjonaliści uznali ją za sprzeczną z ich wartościami. Partia jednocześnie zaznaczyła, że ich stanowisko nie oznacza poparcia dla tęczowego przejścia dla pieszych, które zdaniem VB jest kolejnym elementem propagandy ruchu politycznego, jakim stało się środowisko LGBT.

Źródła: Het Laatste Nieuws / VRT

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s