Szef narodowych europosłów dołącza do Zemmoura

Lider francuskiego Zjednoczenia Narodowego w Parlamencie Europejskim, Jérôme Rivière, ogłosił swoje przejście do obozu Érica Zemmoura. Polityk uznał, że to właśnie publicysta, a nie szefowa narodowców Marine Le Pen, jest w stanie wygrać kwietniowe wybory prezydenckie we Francji.

Rivière powiedział dziennikowi „Le Parisien”, że zostanie wiceprzewodniczącym partii „Rekonkwista” założonej pod koniec listopada ubiegłego roku przez Zemmoura. Poza tym dotychczasowy szef francuskiej delegacji w eurosceptycznej grupie „Tożsamość i Demokracja” będzie także rzecznikiem ugrupowania.

Europoseł nie uważa, aby przewodnicząca jego dotychczasowej partii mogła wygrać za trzy miesiące we francuskich wyborach prezydenckich. Rivière dodał, że jest „bardzo rozgoryczony profilem” kampanii Le Pen, wskazując również na problem w postaci jej otoczenia.

Nie podziela on również krytyki Zemmoura ze strony Le Pen. Jego zdaniem publicysta wcale nie jest „brutalny”, tylko czasami pokazuje swoją radykalną twarz poprzez „formułowanie w sposób ordynarny terminologii politycznej”. Ma natomiast umiejętność łączenia ludzi, której z kolei nie posiada lider narodowców.

Polityk do 2007 roku był związany z francuską centroprawicą, natomiast później zaczął popierać opcję narodowo-konserwatywną. W 2017 roku został członkiem Zjednoczenia Narodowego (Rassemblement national, RN), stając się międzynarodowym rzecznikiem partii i strategiem jej polityki obronnościowej.

Źródło: 20minutes.fr.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s