Łotewscy nacjonaliści wybrali nowe władze

Łotewski Sojusz Narodowy wybrał swoje nowe władze w trakcie kongresu zorganizowanego w Rydze. Ponownie przewodniczącym nacjonalistów został Raivis Dzintars, który kieruje ugrupowaniem od dekady.

Łotewski Sojusz Narodowy (Nacionālā apvienība, NA) powstał w 2011 roku jako koalicja dwóch narodowych ugrupowań. Do ich zjednoczenia w jedną partię doszło w 2013 roku. Od tamtego czasu Dzintars był wpierw współprzewodniczącym, a od 2017 roku przewodniczącym nacjonalistów.

W tegorocznych wyborach do zarządu ugrupowania wzięło udział więcej kandydatów niż zwykle. Ostatecznie na Dzintarsa zagłosowało 188 delegatów, natomiast przeciw było zaledwie 4. We wspomnianym zarządzie znajdzie się zaś trzynastu działaczy.

W swoim przemówieniu nowy-stary przewodniczący podkreślił, że nacjonalizm i narodowy konserwatyzm są „społecznym systemem odpornościowym”. Właśnie dzięki tym ideom można odpowiedzieć na każde zagrożenie, które czyha przed łotewskim narodem.

Dzintars podkreślił, że na Łotwie można spierać się o kwestie polityczne. Nigdy nie powinno natomiast dochodzić do sytuacji kwestionowania istnienia samego państwa czy podważania polityki prowadzącej do rozwoju narodu łotewskiego, jego języka oraz kultury.

Źródło: Sojusz Narodowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s