Interes Flamandzki zaczął kampanię „Twierdza Europa”

Politycy Interesu Flamandzkiego zainaugurowali oficjalnie kampanię „Twierdza Europa”. Jej celem jest rozpropagowanie pięćdziesięciu propozycji pomocy dla państw dotkniętych skutkami masowej imigracji. Jednym z nich jest budowa muru chroniącego Europę przed presją migracyjną.

Przewodniczący Interesu Flamandzkiego (Vlaams Belang, VB) Tom Van Grieken zwraca uwagę na wydarzenia ostatnich miesięcy. Według niego problemem nie jest tylko sytuacja w Afganistanie po dojściu Talibów do władzy, ale również wydarzenia na granicy z Białorusią. Tamtejsza władza postanowiła bowiem zwozić imigrantów w pobliże terytoriów Polski i Litwy.

Flamandzcy nacjonaliści zauważają, że obecny trend prowadzi do kryzysu migracyjnego znanego już z wydarzeń 2015 roku. Tym samym rośnie liczba składanych wniosków o udzielenie azylu, zaczyna się migracja w ramach łączenia rodzin, a nawet dochodzi do przypadków nielegalnego przekraczania granic.

O problemie świadczą dane agencji Unii Europejskiej zajmującej się ochroną granic. FRONTEX informuje, że w pierwszych ośmiu miesiącach tego roku zarejestrowano 103 tys. przypadków pojawienia się w Europie nielegalnych imigrantów. W samej Belgii pod koniec października obłożenie ośrodków dla ubiegających się o azyl wynosiło 95 proc.

Z tego powodu konieczne jest podjęcie odpowiednich działań. VB zdecydowało się więc na zainaugurowanie nowej kampanii „Twierdza Europa”.

Najpopularniejsza partia w całej Belgii zamierza za jej pośrednictwem przedstawić pięćdziesiąt propozycji ochrony europejskich granic. Van Grieken twierdzi, że konieczne jest zbudowanie chroniącego je muru, także w sensie dosłownym. Finansowanie budowy ogrodzeń granicznych w „punktach zapalnych” miałaby wziąć zaś na siebie Unia Europejska.

Państwa członkowskie UE, zdaniem flamandzkich nacjonalistów, powinny mieć możliwość zgodnego z prawem odsyłania imigrantów do ich krajów pochodzenia. Wobec państw odmawiających przyjmowania z powrotem swoich obywateli rozważane byłyby natomiast różnego rodzaju sankcje.

Europoseł Dries Van Langenhove opowiada się z kolei za inną i lepszą polityką migracyjną. Miałaby ona opierać się na przyznawaniu azylu jedynie na czas określony, aby po jego upływie imigranci wracali do państw swojego pochodzenia. Ponadto państwa unijne mogłyby podążyć śladem Danii, która zawiesiła stosowanie europejskiego prawa azylowego i migracyjnego.

Źródło: Interes Flamandzki

fot. .twitter.com/tomvangrieken.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s