Hiszpańscy związkowcy protestowali przeciwko wzrostowi cen energii

Nacjonalistyczny związek zawodowy Solidaridad demonstrował w Madrycie przeciwko rosnącym cenom energii elektrycznej. Jego liderzy uważają, że tradycyjne organizacje pracownicze „uklękły przed globalistami i religią klimatyczną”, dlatego milczą o problemie ubóstwa energetycznego w Hiszpanii.

Demonstracja przeciwko rosnącym cenom prądu została zdominowana przez krytykę największych central związkowych. Lewicowe reprezentacje pracowników mają bowiem należeć do „mafii związkowej”, która milczy o kosztach transformacji energetycznej z powodu zwiększenia dotacji ze strony socjalistycznego hiszpańskiego rządu.

Oberwało się zresztą nie tylko związkowcom. Liderzy Solidaridad i partii VOX zarzucili prawicowym i lewicowym politykom „klękanie przed globalistami i religią klimatyczną”. Poprzez porzucenie suwerenności energetycznej mieli oni doprowadzić do wzrostu cen o około 8 proc., bo Hiszpania zamknęła swoje elektrownie jądrowe, kopalnie i źródła geotermalne.

Nacjonaliści przypomnieli, że jeszcze przed tą podwyżką blisko 7 tys. osób rocznie umiera w Hiszpanii z powodu ubóstwa energetycznego. Sprawa jest jednak przemilczana przez „medialnych zabójców”, jak nazwani zostali przedstawiciele największych hiszpańskich mediów wspierających partie prawicowe i lewicowe.

Lider VOX-u Santiago Abascal podkreślił, że związek Solidaridad „zapewnił reprezentację robotnikom, którzy zostali osieroceni już dawno temu”. Oskarżył przy tej okazji pozostałe organizacje o działanie na korzyść obecnych elit i miliarderów.

Źródło: Libre Mercado

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s