Liderzy VOX-u i „Braci Włochów” odwiedzili Polskę

Santiago Abascal z hiszpańskiego VOX-u i Georgia Meloni z „Braci Włochów” przyjechali do Polski, aby spotkać się z liderami Prawa i Sprawiedliwości. Partie zrzeszone w Europejskich Konserwatystach i Reformatorach w najbliższym czasie zamierzają wydać deklarację o wartościach łączących szeroko pojęte siły prawicowe i narodowe w całej Unii Europejskiej.

Dla Abascala przyjazd do Warszawy był jednym z elementów jego tournee po państwach Europy Środkowej. Wcześniej lider hiszpańskich narodowych konserwatystów spotkał się na Węgrzech z najważniejszymi politykami tamtejszego Fideszu. Po rozmowach z węgierskim premierem Viktorem Orbánem, Abascal nawoływał do zjednoczenia się europejskich środowisk sprzeciwiających się masowej nielegalnej imigracji, wielokulturowości i odrzucenia wspólnych kulturowych korzeni.

W Warszawie Abascal i Meloni spotkali się zaś z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim oraz premierem Mateuszem Morawieckim. Według medialnych doniesień, rozmowy dotyczyły głównie rozszerzenia dotychczasowej rodziny politycznej trzech ugrupowań. Ich zdaniem konieczne jest więc wypracowanie wspólnego stanowiska, aby za pośrednictwem deklaracji ideowej możliwe było rozpoczęcie rozmów z innymi europejskimi partiami.

Polska Agencja Prasowa, powołując się na swoje źródła w PiS, informuje o przygotowywanym dokumencie określającym wspólnotę celów i wartości łączące różne formacje z całej Europy. Abascal i Meloni deklarowali z kolei, że chcą bronić Europy narodów, która będzie sprzeciwiać się zbędnej biurokracji i dalszemu przekazywaniu kompetencji państw narodowych urzędnikom Unii Europejskiej.

Źródła: La Gaceta / EurActiv.pl /

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s