VOX chce uczcić ofiary koronawirusa. Zamiast Dnia Kobiet

Hiszpański VOX nie wysłał swoich przedstawicieli na wydarzenia związane z Międzynarodowym Dniem Kobiet z powodu jego ideologicznego wymiaru. Ugrupowanie ogłosiło natomiast, że chce, aby 8 marca był „Narodowym Dniem Ofiar Koronawirusa”.

Radni i inni przedstawiciele VOX-u we wszystkich instytucjach administracji, nie wzięli dzisiaj udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Kobiet. Nacjonaliści uważają, że wszelkie wydarzenia tego typu przemieniły się w „akt propagandowy politycznej agendy, z którą partia się nie utożsamia”.

Zamiast tego VOX postanowił ogłosić własną „Deklarację Instytucjonalną”. Domaga się w niej ustanowienia 8 marca „Narodowym Dniem Ofiar Koronawirusa”. Dokładnie tego dnia przed rokiem, w Hiszpanii potwierdzony został pierwszy przypadek osoby zakażonej wirusem COVID-19.

Ugrupowanie twierdzi, że rząd Hiszpanii mając już wówczas wiedzę o zakażeniach, ukrywał ją przed opinią publiczną. Nie zdecydował się także na przeciwdziałanie jego rozprzestrzenianiu się. Gabinet Pedro Sancheza pozostawiał więc otwarte granice, nie robił zakupów produktów medycznych i mimo zagrożenia w celach ideologicznych organizował w całym kraju feministyczne demonstracje.

VOX zarzuca lewicowemu rządowi, że był w stanie poświęcić życie i zdrowie mieszkańców, aby tylko utrzymać ideologiczną mobilizację swoich zwolenników. Nie uprzedził z tego powodu, iż będzie chciał zamknąć w domach miliony Hiszpanów, co sparaliżowało gospodarkę i zrujnowało przyszłość tysięcy hiszpańskich obywateli.

8 marca 2020 roku jest już częścią historii Hiszpanii. Z tego powodu VOX chce ustanowić ten dzień wspomnianym „Narodowym Dniem Ofiar Koronawirusa”. Zdaniem nacjonalistów miałby on zastąpić Dzień Kobiet, który jest używany do zatruwającej społeczeństwo wojny płci i dzielenia hiszpańskich rodzin.

Źródło: VOX

1 thought on “VOX chce uczcić ofiary koronawirusa. Zamiast Dnia Kobiet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s