Meloni szefową Europejskich Konserwatystów i Reformatorów

Przewodnicząca nacjonalistycznych „Braci Włochów”, Giorgia Meloni, została wybrana nową szefową paneuropejskiej Partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Oprócz niej do zarządu centroprawicowego ugrupowania wybrano między innymi Annę Fotygę z Prawa i Sprawiedliwości.

Dotychczas szefem Partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR) był czeski eurodeputowany Jan Zahradil, reprezentujący liberalnych konserwatystów z Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS). Kierował on paneuropejskim ugrupowaniem od czasu jego powstania, czyli od 1 października 2009 roku.

Teraz na stanowisku przewodniczącego zastąpiła go wspomniana Meloni. Poza szefową „Braci Włochów” (Frateli d’Italia, FdI) do zarządu ECR wybrano jako skarbnika Fotygę, natomiast sekretarzem został europoseł Jorge Buxadé z hiszpańskiego VOX-u. Tym samym Meloni jest jedyną kobietą stojącą na czele ogólnoeuropejskich partii politycznych.

FdI należy do konserwatystów i reformatorów od ponad dwóch lat. Właśnie wówczas narodowi konserwatyści zdecydowali się na opuszczenie chrześcijańsko-demokratycznej Europejskiej Partii Ludowej (EPP), czyli najsilniejszego paneuropejskiego ugrupowania.

Źródło: ECR 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s